Univerzitní senioři nesedí jen v lavicích

Posluchači U3V UJEP v Lánech. Foto: archiv UJEP
  •  

Univerzita třetího věku Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pořádá pro své posluchače v letním semestru akademického roku 2015/2016 devět exkurzí.
Posluchači Univerzity třetího věku navštívili 9.května Pražský hrad a národní kulturní památku Vyšehrad, včetně Slavína. A poté v České televizi si prohlédli ateliéry, natáčecí studia a účastnili se natáčení Kouzelné školky.

Exkurze Univerzity třetího věku (U3V) jsou rozděleny tematicky. „S odkazem na téma Kouzla zahrad se posluchači vydají na zámek Jemniště, do meditační zahrady v Doudlevcích u Plzně, na zámek Dobříš i do japonské zahrady Březová – Oleško,“ říká vedoucí OCV na UJEP Dana Masopustová.

Další výjezdy jsou tematicky směrovány do historie. Účastníci U3V se projdou historií v Doksanech, navštíví muzeum a hrob T. G. Masaryka v Lánech včetně tamní zámecké zahrady, areál Svaté hory u Příbramě, Dvořákovo muzeum na zámku Vysoká, památník Vojna, Rožmitál pod Třemšínem a podobně.

Exkurze po galeriích nabídnou prohlídku výstavních expozic Sladovny v Žatci, galerie O. Brázdy na zámku v Líčkově, galerie Anderle v Pavlíkově a galerie u Netopýra v Kadani. Další exkurze pak bude spojená s návštěvou hradu Bezděz a zámku v Zákupech.

O exkurze je mezi posluchači velký zájem a v současné době byly dokonce přidány u tří z nich nové termíny. Celkem U3V UJEP zrealizuje devět exkurzí, kterých se zúčastní okolo 450 posluchačů.

 

Kontakt:  Bc. Dana Masopustová, 475 286 238, 727 812 381,  e-mail: dana.masopustova@ujep.cz.

 

 

Foto: Posluchači U3V UJEP v Lánech (archiv UJEP)