Vidina výhodné investice připravila seniora o 3,1 milionu

  •  

Velkým přešlapem dvaasedmdesátiletého muže z Chomutovska se zabývají policisté. „V únoru muž na sociální síti Facebook  narazil na inzerát, který sliboval zhodnocení peněz. Jednalo se o video s česky psaným textem a byl u něho odkaz, na který senior klikl. Následně mu volala žena, která ho navedla, kam má zaslat základní vklad ve výši 200 amerických dolarů, aby prý mohl začít investovat,“ popisuje případ policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že když to udělal, telefonicky se s ním spojil již „jeho makléř“, který se ho ujal a od té doby komunikoval jen s ním.

Podle hlasu mladší muž s východním přízvukem si podle policejní mluvčí získal mužovu důvěru a ten plnil všechny jeho instrukce. „Nejprve mu údajný makléř na nějaké stránce založil účet, kam měl poté posílat své peníze za účelem jejich zhodnocení. Na tuto stránku mohl senior nahlížet, aby viděl, jak jeho investice rostou,“ vysvětluje Glogovská.

Mělo prý jít hlavně o investování do bitcoinu a do ropy. Muž tedy začal na základě pokynů makléře k platbám posílat peníze na určené účty. Vše vypadalo v pořádku, na stránkách, kam mu makléř poskytl přístup, měl vždy vyúčtování a podle toho se investice hodnotily tak, jak mu jeho rádce slíbil. „I když ke konci již poškozený další peníze posílat nechtěl, protože jeho úspory na bankovním účtu rychle docházely, jeho osobní telefonický makléř ho ještě v několika případech nakonec přesvědčil o nutnosti poslat další vysoké částky, jako například půl milionu korun, aby využil časově velmi omezené investiční příležitosti,“ doplňuje policejní mluvčí a dodává, že nakonec podvedeného seniora kontaktovala jeho banka s upozorněním na podivnou platbu a doporučila mu obrátit se na policii. Až v té době mu zřejmě došlo, že naletěl. Od poloviny února do téměř poloviny dubna tak neznámý podvodník důchodce připravil v součtu o 3,1 milionu korun, které mu sám zaslal s vidinou jejich vysokého zhodnocení.