V našem novém domově se senioři budou cítit jako doma

Ředitelka nového domova Radka Honzajková
  •  

V ústecké čtvrti Střekov panuje čilý stavební ruch. Agentura dpmácí péče ACME tam buduje nový domov pro seniory. Podle jeho ředitelky Radky Honzajkové by mohl klientům sloužit už v druhé části roku 2023.

Kde nový domov vzniká a jak bude vypadat?

Nový Domov seniorů Střekov, vzniká, jak jeho název napovídá, v klidné oblasti městské části Ústí nad Labem – Střekov. Tento domov vzniká tak, abychom mohli našim klientům nabídnout klid, odpočinek i ve středu města a zároveň možnost dále se účastnit dění ve městě a jeho blízkém okolí.

Jak práce na novém domově pro seniory pokračují, a myslíte při budování na energetickou náročnost objektu?

Na našem nově vznikajícím domově seniorů stále ještě probíhají stavební a technické dokončovací práce, které jsou nezbytné k spuštění provozu. Energetická náročnost objektů je opravdu důležitá otázka na kterou jsme se soustředili i my v zadání pro naše stavebníky. Rádi bychom co nejvíce zvládli samostatně a byli připraveni na leckterá úskalí. Je pro nás důležité nabídnout našim klientům maximální komfort, ale tak, abychom více nezatěžovali naši planetu.

Komu je domov určen a jaký koncept bude mít?

Náš domov je určen seniorům nad pětašedesát let, kteří již nezvládají i za pomoci rodiny a terénních služeb samostatně žít, ve svém přirozeném prostředí. Právě pro tuto cílovou skupinu tvoříme zařízení, kde se budou cítit jako doma.

Co seniorům kromě klasických služeb nabídnete?

Nabídneme krásné klidné zázemí v nových prostorách, využívání vlastní fyzioterapie, příjemné prostředí v naší rozsáhlé zahradě, krásné a praktické vybavení veškerého zázemí, mnoho zajímavých akcí a především příjemný usměvavý personál.

Co lékařská nebo rehabilitační péče? Bude v domově například ordinace lékaře či fyzioterapeuta?

Lékařská péče pro klienty bude zajištěna naším lékařem, který se jim pravidelně bude věnovat. A co se týká fyzioterapie, máme pro naše budoucí klienty výbornou zprávu, neboť přímo v domově budeme mít fyzioterapii vlastní.

Dá se už nyní říct, kdy byste mohli přijmout první klienty? A pro kolik jich bude určen?

Prozatím na tuto otázku nemáme jasnou odpověď, ale věříme, že v druhé části roku 2023 již nastane tento slavnostní okamžik. Náš Domov seniorů Střekov bude pro šestnáct klientů. Můžeme tedy říci, že tento domov bude rodinného typu.

Je mezi seniory zájem o pobyt u vás?

Ano, mezi seniory je již velký zájem o náš nově vznikající domov. Máme z toho upřímnou radost a vážíme si toho, jakou mají v nás důvěru.

Sociální služby bojují s nedostatkem kvalifikovaného personálu. Jak je tomu u vás?

Bohužel tento trend se objevuje všude, sehnat kvalifikovaný personál není nic snadného. Ale snažíme se udělat maximum, abychom pro naše klienty měli zajištěný dostatek kvalifikovaného personálu. Aby se u nás cítili dobře a my jim byli nápomocni k prožívání kvalitního života. Vážíme si možnosti pomoci lidem, kteří předali naší společnosti mnoho práce a moudra a my jim to s pomocí našich zaměstnanců můžeme vrátit na podzimu jejich života a být pro ně nyní oporou.

 

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

E-mail: info@acmepece.cz

Tel.: 774 441 045

1 komentář z V našem novém domově se senioři budou cítit jako doma

  1. prosím,bude tam jedno místo pro ženu samostatnou,ale už některé věcí nezvládá?Děkuji.Dostalová

    • Dobrý den, obraťe se na kontakty uvedené pod rozhovorem, děkuji G. Zlámalová, redakce

Komentáře jsou uzavřeny.