Naletěla podvodníkům a přišla o desítky tisíc

  •  

Stačilo otevřít SMS odkaz a přišla o desítky tisíc korun. Policisté z Ústecka řeší případ pětašedesátileté ženy, které na mobilní telefon přišel formou SMS odkaz, ten otevřela a následně se přes svou bankovní identitu přihlásila.

„Otevřelo se jí okno k potvrzení platby ve prospěch jedné z telefonních společností. Na toto již poškozená ovšem neklikla a z bankovní identity se odhlásila. Ihned poté jí ale volal údajný zaměstnanec banky, který jí sdělil, že banka zachytila neobvyklý pohyb na jejím účtu a jestli je to z její strany úmyslně. Poškozená si oddychla, že je banka takhle pohotová a sdělila údajnému úředníkovi, že to určitě není v pořádku a že to chtěla zrovna řešit,“ popisuje případ policejní mluvčí Veronika Hyšplerová a dodává, že bankéř ženu ujistil, že kolegové na tom pracují a ať se nebojí, že akci zablokují.

Poškozené ženě pak začaly chodit potvrzovací SMS zprávy z anonymního čísla. „Poté, co se přihlásila do svého internetového bankovnictví přes počítač, tak se zděsila. Nejenom, že jí z účtu zmizely všechny peníze i s limitem kontokorentu, ale i na kreditní kartě, která je vázána k účtu, je vyčerpáno 50 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí s tím, že až poté žena sama kontaktovala svou banku. Tam se dozvěděla, že s jejím účtem banka nic nedělala a že ti, co jí volali, tak určitě z banky nebyli.