Turistikou k aktivnímu stáří

  •  

Tento výlet pro všechny seniory z Litoměřic i okolí směřoval do města Libochovice, hlavně na prohlídku exteriéru zámku a nejen. První šestičlenná skupinka, která do zámku jít nechtěla, odešla s Pepou Šourou k židovskému hřbitovu na jeho prohlídku.

Další velká skupina si prohlédla s průvodcem interiér zámku a poté jsme se společně sešli v zámeckém parku. Slunce nám navodilo milou atmosféru ve stále ještě kvetoucím francouzském parku. Dále jsme sešli pod zámek a okružní cestou kolem židovského obecního památného domu a procházkou historickými uličkami kolem bývalé synagogy jsme se ocitli opět na náměstí.

Zde většina účastníků odešla již ve 13.00 na vlak a nechala si ujít bohužel právě to, co je v Libochovicích to nej, a co jsem chtěla všem (nakonec jen sedmi) ukázat. Je to ta nejpůvabnější ulička, kterou Libochovice mají. Nemohli jsme se vynadívat nad jejím kouzlem. Po posezení v milé restauraci jsme došli do lesoparku u řeky Ohře a užili jsme si procházku se zřejmě posledními, ještě teplými paprsky slunce, které se odrážely v paletě barev spadaného listí.

Turisté z Litoměřic

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*