Seniorům se plní jejich přání

Projekt s názvem Ježíškova vnoučata je plném proudu.  Také v tomto roce ho spustil Český rozhlas. Ježíškova vnoučata propojují osamělé seniory s lidmi, kteří jim chtějí splnit vánoční přání. Přání můžou být různá, může jít o zážitek, dárek nebo jen společnost v tomto adventním čase.

Do projektu se svými přáními zapojili také senioři z Velkého Března na Ústecku. Velkobřezenský domov pro seniory se do projektu Ježíškova vnoučata přihlásil z prostého důvodu – na Vánoce nikdo nechce být sám.

„Nejkrásnější není dárky dostávat, ale rozdávat. Letos, jsme se v našem domově, zapojili do projektu Ježíškova vnoučata, který plní přání osamělým seniorům. Díky tomuto se nám podařilo splnit hned několik tajných přání. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem dárců, protože není nic krásnějšího, než vidět slzy radosti a štěstí v očích našich seniorů,“ řekla Miroslava Liscová, aktivizační terapeut domova pro seniory Velké Březno.

Pan Arnošt z Podkrušnohorského domova sociálních služeb v Dubí na Teplicku měl jediné přání, navštívit zoologickou zahradu v Ústí nad Labem. Proto využil příležitosti a napsal Ježíškovým vnoučatům. Těmi jeho se staly mladé slečny Sabina Jirkovská a Věra Šiborová, které pana Arnošta na prohlídku ústecké zoo vzaly a plánují i další podobný výlet.

„Nikdy jsem na nikoho neposílala peníze, protože nevěřím, že je ti lidé dostanou do ruky. Tady se mi líbilo, že opravdu pána vyzvednu, půjdu s ním a uvidím, jestli z toho má radost. Přišlo mi to hezčí. Je mi hrozně líto, že na důchodce nikdo nemyslí. Přitom to většinou jsou ti nejhodnější lidi,“ vysvětluje pro Český rozhlas „Ježíškova vnučka“ Sabina Jirkovská.

Dopis do „Nebe“ poslali také senioři z kadaňského Domova, milovníci dobré hudby. Kteří si přejí koncert Jožky Černého, Yvetty Simonové nebo Josefa Zímy. Zda Ježíškova vnoučata splní i tohle přání ukáže čas.

Další splněné přání putovalo do Jirkova. Klientka jirkovského Městského ústavu sociálních služeb byla za fotbalisty Viktorky Plzeň.

„Měli jsme velikou radost, paní Anička nám naprosto ožila, přivezla si dres, kam jí kluci dali její jméno a ročník narození 38. Dalším přáním je písnička pro Jiřinku a náš ústav, to proběhne 17. prosince. Slíbené je také přání Motýlí dům nebo setkání s bratrem, které už máme rozjednáno. Také nám již přišla kytice, kterou dostane 91letá Františka od svých synů, obou postižených, se kterými je u nás. Je to strašně krásný, když se přání povede“, dodává k projektu Blanka Koblicová z jirkovského Městského ústavu sociálních služeb.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*