Se seniory si přes knihovnu dopisují děti i dospělí

  •  

Projekt ústecké knihovny Dopisy babičce a dědečkovi, je úspěšný. Od loňského roku došlo klientům domovů pro seniory více než stovky dopisů. Kromě dětí, se zapojili do projektu i rodiče a učitelé.

„V současné době se tento mezigenerační projekt těší takové oblibě, že se do psaní dopisů a kreslení obrázků osamělým seniorům zapojují celé třídy základních a mateřských škol. A zapojují se i dospělí, obvykle se jedná o rodiče nebo učitele, kteří pomáhají s dopisem dětem, jsou však i takoví, kteří seniorům píší sami za sebe,“ vysvětluje Lucie Derkačová z Dětského oddělení knihovny, kde tento projekt vznikl.

Senioři dětem odepisují a vznikají i mezigenerační přátelství. „Za dobu, co projekt funguje, jsme již doručili více než dvě stě dopisů a obrázků a velice nás těší, že mnozí senioři se rozhodli svým malým kamarádům odepsat, takže není výjimkou, že dopisy chodí obousměrně. Máme i případ, kdy si rodina začala dopisovat se seniorkou v rámci tohoto projektu a nyní už si pravidelně píší nezávisle na knihovně,“ dodává Lucie Derkačová.