Pro vymyšlenou nadaci vymámila z důvěřivé ženy 130 tisíc

  •  

O sto třicet tisíc korun obrala podvodnice ženu, vymyslela si totiž neexistující nadaci. Dvaačtyřicetiletá žena se dala do řeči se starší paní z Teplic v čekárně u lékaře a vylákala z ní číslo telefonu.

Pod smyšlenou legendou, že pracuje pro nadaci, která pomáhá dětem, po ní opakovaně požadovala finanční příspěvky s tím, že peníze předá nadaci,“ popisuje mluvčí teplické policie Daniel Vítek a dodává, že starší žena podlehla jejímu naléhání a postupně podvodnici předala 49 tisíc korun.

Když podvodnice zjistila, jak je žena důvěřivá, tak ji přesvědčila, aby zastavila své šperky a získané peníze jí poukázala pro smyšlenou dětskou nadaci.

„Dokonce jí vypomohla na pobočce banky založit si nový bankovní účet, přičemž se před zaměstnankyněmi vydávala za ženinu příbuznou. Zároveň zařídila půjčku přes třicet tisíc korun, kterou žena dostala, peníze pak vybrala z bankomatu a zase předala podvodnici,“ přibližuje dál případ Daniel Vítek.

V minulosti byla podvodnice čtyřikrát odsouzená a nyní je vyšetřována na svobodě. „V případě, že případ skončí u soudu a žena bude uznána vinnou, hrozí jí až pětileté vězení, uzavírá policejní mluvčí.