Pomozte postavit kapličku

  •  

V roce 1981 založila v Krásné Lípě parta nadšenců a milovníku přírody odbor turistiky. Do vínku dostali jedinečnou přírodu Labských pískovců a Lužických hor. Ale především odkaz Horského spolku pro nejsevernější Čechy, který v regionu působil od roku 1885 až do začátku druhé světové války. Ten vybudoval hustou síť značených cest, útulny, chaty, rozhledny, studánky ale i koupaliště. Po válce v důsledku vysídlení původního obyvatelstva spolek už nebyl obnoven.

Krásnolipský klub po dobu své činnosti navázal na svého předchůdce. Opravuje a obnovuje turistickou infrastrukturu, provozuje dvě rozhledny, připravujeme slavnostní zprovoznění v Ústeckém kraji první vozíčkářské stezky. Pečují o pět studánek a v neposlední řadě vrací do přírody krajinotvorné prvky.

Po úspěšné záchraně kapličky sv. Anny, přistupuje klub ve spolupráci s městem k výstavbě kapličky sv. Antonína. „Naším záměrem je ve spolupráci s městem a příznivci vrátit do krajiny objekt, který dotvářel po léta její ráz. Práce probíhají formou dobrovolných brigád. Cihly členové klubu nabourali svépomocí, řezivo poskytlo město ze svého lesa a dárci věnuji oltář v podobě vitráže,“ vysvětluje Václav Hieke z Krásnolipského klubu.

I tak si stavba vyžádá prvky, které se musí koupit. Částečně s těmi nejnákladnějšími jako je vstupní žulový portál, kamenné obložení soklu a vchodové dveře z masívu pomůže program „ČSOB pomáhá regionům“ a zároveň byl pro širokou otevřen účet číslo 1017777101/0300 s variabilním symbolem projektu: 20201304, na který může poslat každý z nás libovolnou částku.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*