Pestrá činnost spolku Úsměv=Zdraví pokračuje i v době koronaviru

Foto: archiv spolku
  •  

„Letošní rok jsme opět v plném nasazení již od ledna,“ byla spokojena s činností členek a členů spolku předsedkyně Líba Žamberská. Mezi zajímavé akce patřila návštěva Mosteckého divadla, keramika pro dospělé, pocitové kreslení (mandaly), relaxace, zdravotní cvičení… Celý únor se opět plavalo pro zdraví v akci „Přeplav svůj La Manche“. Probíhaly semináře Jóga a fascie a v únoru Pásy na srovnání držení těla. Spolek se snaží se připravit program zajímavý a každý má možnost si z nabídky vybrat, co je pro něj vhodné. Velmi oblíbené jsou lázeňské pobyty (v lednu Lázně Mšené, v únoru Sezimovo Ústí (vynikající s bazénem, bude příští rok znova). Zpěvák Pepa Fousek přišel všechny pobavit 3. března do Centra kultury Lovoš.  I na další období byly připraveny pěkné akce, ale všechno zhatila pandémie koronaviru. Žijeme v karanténě!

Úsměv=Zdraví šije roušky, členky si pomáhají po telefonu

„Marie Karfíková se postarala o Bílinku, Vchynice,Velemín,prodavačky  v Lovosicích a  nemocnici v Litoměřicích LTM, Líba Kynkalová  šila roušky pro sousedy a přátele v okolí a dokonce je  poslala i do Žatce,  Marie Nýdrová šila pro kolektiv děvčat z cvičení, rodinu a nemocnici LTM, Jana Havlíčková zásobila rodinu, sousedy a prodavačky – to je  jen malá část, co jsem zjistila, kam všude roušky posílají,“ chválí členky Úsměvu vedoucí Líba Žamberská.  Děvčata z Elka ušila další stovky roušek pro občany Lovosic i zdravotníky v nemocnici Litoměřice.

„Jsem opravdu hrdá na to, že si dokážeme pomoci v tak náročné situaci a že opravdu na sebe můžeme spolehnout. Jsme na telefonu, jednomu je jen smutno, druhý potřebuje poradit, jak na bolest, co zmačknout, jak se bezpečně protáhnout. Víme o sobě a pomáháme si radou, nebo jen dobrým slovem,“ dodává Žamberská,.

Pobyty a zájezdy se přesouvají na pozdější dobu, podle toho, jak se zlepší situace a skončí karanténa. Děvčata jsou připravena naplánovat zajímavé výlety, již hledají, kam se Spolek vypraví. Snad po této náročné situaci si hodně lidí uvědomí, jak je zdraví důležité a bude se víc o sebe starat. Na konec května byla na náměstí připravena akce Sociální služby se představují, doufejme, že připravené prezentace pro veřejnost se budou už moci uskutečnit.

Za spolek Úsměv= zdraví Líba Žamberská

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*