Novoroční výstup na Sněžník se vydařil

  •  

Bylo 1. ledna 2022. Seniorky z organizace Senioři – školství si vyjely na Sněžník. Již od roku 1998 tuto akci konají každý rok. Jedině v roce 2020 tomuto výstupu zabránila  opatření vlády  proti covidu-19.

Autobusem dojedeme na Sněžník, vystoupáme k rozhledně a vydáme se pěšky nazpátek až do Bynova. K letošnímu uvítání příchodu roku 2022 se sešlo 18 turistek. I když nejsme již nejmladší, nenecháme si ujít tento výstup a krásné výhledy. Statečně pochodovala  i paní Božena Skalská, která v prosinci oslavila devadesátiny. Má náš obdiv.

Za tuto tradici musíme poděkovat paní Blance Markové. Již od roku 1997 plánuje a vede turistické vycházky po blízkém i vzdálenějším okolí  Děčína. A to již v letošním březnu dovrší 85 ti let věku. Vycházky pořádáme každých14 dní. Sejde se nás někdy i 30. V současné době jí pomáhá v organizaci i paní Jarmila Kubásková. Za všechny členy vyslovuji poděkování paní Blance Markové za její vytrvalost, ochotu, obětavost a stálou aktivitu.

Zveme i další seniorky a seniory, kteří odcházejí ze školství do důchodu. Scházíme se v Klubu důchodců v Podmoklech každé první pondělí v měsíci od 16:30 hodin.

Helena Ryšavá, Senioři – školství – OROS