Lidé z domu dětí nezahálí! Šijí roušky, tisknou štíty, ale i hlídají děti

  •  

Do pomoci v boji s koronavirem se zapojil i Dům dětí a mládeže z Ústí nad Labem. Ředitel domu dětí Jan Eichler nám řekl, komu jsou ušité roušky určené a které nemocnice používají ochranná plexiskla vyrobené na jejich 3D tiskárně.

Jakým způsobem Dům dětí a mládeže pomáhá v této nelehké době?

Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem se podílí na hlídání dětí záchranných složek, které jsou teď v první linii, samozřejmě šijeme roušky a tiskneme na 3D tiskárnách ochranné štíty pro zdravotníky.

Zmiňujete tolik potřebné roušky. Kam roušky od vás putují?

Téměř sedm set roušek jsme ušili pro seniory do domova seniorů Na vyhlídce a v Doběticích. Roušky šly i prodavačkám v Kauflandu, určené byly i pro pedagogy a ostatní pracovníky u nás v Domě dětí a mládeže.

Na 3D tiskárnách tisknete ochranná plexiskla. Jak vás to napadlo a kdo má o ně zájem?

V našem centru SCUK v Hoření ulici, máme špičkové technické vybavení, takže jsme spojili síly i s dalšími subjekty a pod názvem Štít proti Covid 19 jsme vyexpedovali zhruba 800 štítů. Ty byly určeny pro ústeckou Masarykovu nemocnici, pro nemocnici v Duchcově, nemocnici v Teplicích nebo pro Policii České republiky. Kromě štítů dodáváme i ochranné brýle třeba pro záchranku Ústeckého kraje. Konkrétně u nás se tisknou ty komponenty, které drží plexisklo, které dodává Pavel Urx. U nás se vše zkompletuje a expeduje podle požadavku.

V domě dětí pořádáte kurzy i pro seniory. Přiblížíte nám jaké?

Mnoho z našich kroužků jsou přístupných i pro seniory a ti je využívají. Navíc naše kroužky jsou oproti jiným krajským městům finančně přijatelné. Navíc pořádáme i několik kroužku pro seniory zcela zdarma. Je to například výtvarný, kroužek bridže, cvičení nebo práce s počítačem. To je možné díky podpoře města Ústí nad Labem. Úzce spolupracujeme s radou seniorů a společně s paní doktorkou Čelišovou pořádáme například akce ke dni seniorů.

Takže jsou senioři u vás vítáni?

Jsme velmi rádi, když babičky a dědové doprovázejí svá vnoučata na naše akce. Jsou mezi námi vítáni a jsme rádi, že umíme propojit generace i rodiny. Starší lidi vnímáme jako své kamarády s hlubokými znalostmi i s životními zkušenostmi a proto si jich vážíme.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*