Kulturní tip Pavla Doulíka

  •  

Milí čtenáři, v současné době nám vrcholí letošní zima, a proto není od věci se zahřát při nějakých příjemných příležitostech. Já si Vám nyní dovolím nabídnout několik takových příležitostí, tedy spíše společenských a kulturních akcí, ty soukromé nechám na Vás.

Dne 26. ledna otevře své dveře ústecká univerzita. Akce není určena pouze zájemcům o studium, ale všem, kteří chtějí nakouknout „pod pokličku“ vysoké školy a podívat se na ni z trochu netradičního pohledu. Den otevřených dveří proběhne na všech součástech univerzity. Já osobně Vás zvu na naši pedagogickou fakultu, kdy od 11 hodin proběhne ve velké aule dr. Jaroslava Kubisty prezentace PF v podání studentů a následovat bude ukázka vysokoškolské přednášky doc. Jiřího Škody na téma Paměť a její tajná zákoutí.

Další již tradiční akcí je 5. ročník benefičního koncertu Zpíváme pro Tebe, který proběhne 23. února v ústeckém divadle. Organizuje ho opět dr. Martina Zemanová. Mimo to, že v roli účinkujících uvidíte známé tváře (Daniela Šinkorová, Hanka Křížková, Petra Černocká s Jiřím Pracným, Václav Kopta, moderování koncertu se ujmou Kateřina Brožová a Jan Šťastný) zakoupením vstupenky též přispějete na dobrou věc. Jako každoročně bude předán šek s finančním darem vybranému dítěti, které trpí závažným postižením.

A do třetice akce spojená s univerzitou – 3. března proběhne v Domě kultury v Ústí nad Labem jubilejní X. reprezentační ples UJEP. A jelikož ho opět chystají studenti, pojali ho jako vždy tematicky – tentokrát ve stylu letošní mrazivější zimy jako zimní bál. Jak je vidět z uvedených třech akcí, je prostě možné se i při arktických teplotách zahřát a vyčkávat na jaro. Takže přijměte, prosím, mé pozvání a pojďme čekat aktivně.

Pavel Doulík, děkan Pedagogické fakulty UJEP