Inspekce se zaměřila na slevové akce a padaly pokuty

  •  

Kontroly  zaměřené  na  nabídku  a prodej zboží za akční ceny a zboží ze sezonních  slev  uskutečnila Česká obchodní inspekce. Zjistila, že nárůst porušení právních předpisů oproti stejnému období  roku  2017  byl  o šest procent.

„Někteří  obchodníci  nadále  klamou  spotřebitele tím, že neuvádí deklarované avizované slevy nebo akční ceny  nesprávně  účtují.  Česká obchodní inspekce doporučuje  spotřebitelům  kontrolovat si  zboží  nabízené  v akci,  zda je cena po slevě také správně naúčtována u pokladny, a aby případné nesrovnalosti ihned řešili. Spotřebitel má nárok na cenu, s jakou byl seznámen,“ říká ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

ČOI provedla do konce září celkem 1006 kontrol a porušení právních předpisů zjistila v  469 případech. Inspektoři se dokonce setkali s tím, že v některých  provozovnách  byla deklarována taková výše slev, která  není  uplatněna  u žádného  druhu  zboží.  Například stojan s oděvy, kde je uvedena výše slevy až 70 %. Na stojanu jsou však oděvy zlevněné maximálně o 30 %.

Ve  3.  čtvrtletí  roku  2018 uložila  ČOI  418  pokut  v  celkové výši 13 682 500 Kč. Za stejné  období  loňského  roku to bylo téměř o 6 milionů korun  méně.  V  rámci  kontrolní akce byl také vydán zákaz prodeje  4818  výrobků.  Hodnota  zakázaného  zboží  činila 512   429   Kč. Dalším opatřením bylo vydání zákazu používání 26 kusů měřidel.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*