Hudební vystoupení v Domově důchodců Čížkovice

  •  

Ve středu 8. prosince bylo pro seniory Domova důchodců Čížkovice připraveno hudební vystoupení. Do domova zavítal hudebník a zpěvák Jan Vízner se svojí pěveckou partnerkou Helenou Krupovou. Celá akce se konala na kulturní místnosti v prvním patře, které se zúčastnilo osmadvacet uživatelů domova.

Jelikož se již neúprosně blíží vánoční svátky, hudební duo směřovalo písně a povídání k této tématice. Své písničky prokládali povídáním o průběhu celého adventu, zvycích, které toto období doprovází, až po oslavy Silvestra a rozloučením se se starým rokem. Své vyprávění pan Vízner oživil taktéž o žertovné historky na téma Santa Claus a Ježíšek, o pečení cukroví, Štědrém večeru, či tolik oblíbeném vánočním úklidu všech hospodyněk. Písně doprovázeli hrou na elektronické klávesy, ale také zpestřili doprovodem na trubku, či saxofon. Celou atmosféru podtrhovala vánoční výzdoba kulturní místnosti, s krásně ozdobeným a rozsvíceným stromečkem, a připravené tematické kulisy zdobené blikajícím osvětlením. Jelikož mnoho písniček senioři znali ze svého mládí, mnozí si je připomněli a zazpívali společně se zpěváky. Vystoupení navodilo příjemnou vánoční atmosféru plnou pohody, uživatelům se líbilo a účinkující na závěr odměnili potleskem.

Jelikož měsíc prosinec je v Domově důchodců Čížkovice velmi bohatý na kulturní a společenské akce, uživatelé se již nyní velmi těší např. vánoční posezení u stromečku spojené s rozdáváním dárečků, či na oslavu Silvestra a příchod Nového roku. Tyto akce budou zpestřeny o další vystoupení, které bude mít tentokrát pod záštitou zpěvák a muzikant na harmoniku pan Milan Materna, který je mezi seniory domova velmi oblíbený a vítaný.

Zuzana Česalová, Domov důchodců Čížkovice