Hledají se čtecí babičky a dědečkové

  •  

Nejnovějším projektem, který spouští teplický spolek Spolu proti samotě hned po prázdninách, nese název Spolu čteme pohádky. Babičky a dědečkové budou pravidelně docházet číst pohádky dětem v mateřských školách.

„Pro děti se čtení s pohádkovou čtecí babičkou, nebo dědečkem stanou neodmyslitelnou součástí běžného týdne. Při poslechu rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a přiblížit se starší generaci. Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších,“ vysvětluje Robert Zauer ze Spolu proti samotě.

Každý nový senior, který se zapojí, absolvuje seminář, na kterém se dozví, jak pracovat s hlasem, aby jeho čtení bylo pro dětské posluchače poutavé a zároveň také, jak se šetrně chovat ke svým hlasivkám, aby čtení bylo potěšením. „Hledáme proto seniory-dobrovolníky, kteří rádi čtou a mají hezký vztah k dětem.

Zájemce prosíme, ať nás kontaktují na e-mailové adrese: info@spoluprotisamote.cz a nezapomenou napsat i svoje telefonní číslo, abychom se jim mohli ozvat a domluvit se na osobním setkání,“ vyzývá seniory Robert Zauer.

Čtecí senioři budou mít zároveň svůj klub, ve kterém si budou sdělovat zážitky s malými posluchači, ale čekají na ně i různé besedy a přednášky.

1 komentář z Hledají se čtecí babičky a dědečkové

    • Dobrý den, spolek SPOLU proti samotě působí především na Teplicku, tak by to měli být senioři z okolí Teplic. Děkuji Zlámalová, redakce.

Komentáře jsou uzavřeny.