FOTO: Co je nového v Klubu seniorů v Benešově nad Ploučnicí

  •  

V září 2021 to bude 9 let, kdy se členové Klubu seniorů přesunuli ze staré Klubovny a schází se v nově vybudovaných prostorách bývalého OSP-pod Kinem. Klub měl v roce 2020 celkem 45 evidovaných členů. Zřizovatelem Klubu seniorů je Město Benešov nad Ploučnicí a jeho provoz zajišťují sami členové Klubu od pondělí do pátku, v době 9 – 12 hod. Rok 2020 byl velmi smutný. Sešli jsme se kvůli omezením jen několikrát. Naposledy 28. srpna 2020 při „narozeninovém sezení“.

Každé čtvrtletí je připraveno členy Klubu “ narozeninové “ posezení s přípitkem, kávou a zákuskem pro všechny přítomné ( z příspěvků členů ). Oslavencům je popřáno a předán malý dárek. Vzpomíná se na společné akce se seniory z partnerského města Heidenau a na akce organizované městem a Centrem dětí a mládeže v Benešově n.Pl. A že jich bylo hodně -Rosenmontag, Velikonoční tvoření, MDŽ, Stadtfest, Slunovrat, Bowling, Kavárničky, Olympiáda seniorů (plavání, kroket, kuželky, petanque ), Keramika, Soutěž ve společenských hrách, Vánoční tvoření a Šipkařské turnaje.

Tyto akce se v letech 2020 a 2021 zastavily. Jen doufáme, že se brzy obnoví. První vlaštovkou bylo posezení 29. června 2021. Sešlo se nás 32. Oslavily se předchozí narozeniny členů Klubu a se zástupci města se diskutovalo o možných dalších akcích. Jménem, doufám že všech benešovských seniorů, děkuji představitelům města a to jak bývalým i současným, za dlouhodobou podporu občanů v seniorském věku, která trvá již přes 30 let. Přeji všem bezkovidovou budoucnost a především pevné zdraví.

 

Za členy klubu Ruda Čech