Domov důchodců Čížkovice navštívil Mikuláš, čert a andělé

  •  

V pátek 3. prosince navštívili Domov důchodců Čížkovice Mikuláš, čert a dva andělé, kteří přišli seniorům domova důchodců zpříjemnit dopoledne. Senioři se sešli v kulturní místnosti, kde společně příchozí návštěvu přivítali. S Mikulášem, čertem i anděly si popovídali, zavzpomínali na dřívější léta a našli se i tací, kteří beze studu Mikuláši zazpívali vánoční koledu, anebo přednesli báseň.

Všichni zúčastnění uživatelé dostali od čerta a andělů hned několik milých dárečků. Nejprve předali balíčky s překvapením, kde bylo ukryto různorodé ovoce plné vitamínů a nechyběly ani dobroty k odpoledním chvilkám při kávě.

Poté andílci předali dárečky od dětí ze Základní školy Všehrdova v Lovosicích. Děti pro seniory vyrobily nádherné závěsné anděly překypující krásnými barvami, přáníčka s vlastnoručně napsaným přáním k vánočním svátkům, krásně zdobené keramické svícínky, a také adventní svícny zdobené mašličkami, vánočními ozdobami a čerstvými větvičkami, které provoněly celou místnost. Senioři byli nadšeni a obdivovali šikovnost dětí, které jim tato nádherná překvapení připravily. Přáníčka s konkrétními křestními jmény si uživatelé domova vystavili ve svých pokojích, svícínky ozdobili stoly v kulturních místnostech a přírodní adventní svícny vystavili do oken a na stoly v chodbách, kde je mohou obdivovat všichni kolemjdoucí. Bylo krásné sledovat nadšení seniorů při společné výzdobě vnitřních prostor domova, které podtrhovalo nadcházející blížící se Vánoce. Aby senioři, kteří se posezení nemohli, ze zdravotních důvodů, zúčastnit, o toto krásné překvapení plné dárečků nepřišli, Mikuláš s čertem a anděly postupně obešli všechny pokoje a zbylé dárečky osobně předali. Dojemné chvilky nedokázaly utajit ani malé kapičky slz, které se v mnoha očích snažily skrýt.

Touto cestou velmi děkujeme všem dětem a paním učitelkám ze Základní školy ul. Všehrdova v Lovosicích, které vyrobily krásné dárečky pro seniory v Domově důchodců Čížkovice a přejeme jim krásné Vánoce a mnoho zdraví a spokojenosti v novém roce.

Zuzana Česalová, Domov důchodců Čížkovice