Do potravinové sbírky se zapojí 72 prodejen po celém kraji

  •  

Už pošesté může každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu 10. listopadu. Do letošního ročníku se zapojí více než 680 prodejen ve všech regionech České republiky. Z toho 72 bude v Ústeckém kraji.

„V sobotu 10. listopadu od 8:00 do 18:00 mají lidé z celé České republiky, tedy i obyvatelé Ústeckého kraje, v rámci Národní potravinové sbírky zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Pomoc pak putuje zejména k seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů,“ říká k Národní potravinové sbírce Pavlína Kalousová, předsedkyně BpS – Byznys pro společnost.

Mezi cíle Národní potravinové sbírky patří nejen získat trvanlivé potraviny a drogistické zboží pro potřebné, ale organizátor chce upozornit i na nelehkou situaci, lidí, k nimž pomoc směřuje. Letos se proto BpS – Byznys pro společnost spojil s Klubem svobodných matek. Členky klubu se jako dobrovolnice zapojují do sbírky a část z vybraného zboží pomůže i jim. Každoroční vlnu solidarity podtrhují také dobrovolníci, kteří pomohou sbírku uskutečnit. Záštitu nad letošním – již šestým ročníkem převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.