Zajímavá přednáška

  •  

Náš klub v únoru navštívila náš klub paní Kateřina Shapiro na besedu, kterou zajistili Senzační senioři z Konta Bariery Praha .Přednášky se zúčastnilo cca 60 seniorů a z toho i někteří nečleni – senioři našeho města. Přednáška byla zajímavá a poutavá, pro toho, kdo chtěl naslouchat.

Byla o pohledu na život z trochu jiné strany úhlu než jsme zvyklí. Svým vystoupením paní Shapiro vybudila mnohé seniory k diskuzi, něco o sobě říci. To totiž naše starší generace neuměla a nechtěla. Raději si senioři navenek namlouvali, jak je vše v pořádku a změnu , ať dělají ti druzí. Já budu v ústraní sledovat a kritizovat. Ani dnes si mnozí nepřipustí, že oni svým přístupem mohou mnoho změnit, a le k tom u je třeba něco udělat a vyjít z ulity.

Názor kladný na přednášku mají ti, kteří žijí skutečně svůj život i přes některé životní těžkosti a problémy.Záporný názor mají senioři, kteří svůj život již odpískali a staví se do role pasivní ,už jsme dost toho udělali, ať dělají druzí a my budeme kritizovat, přežívat a čekat.

Třetí skupina některé body kritizovala s mnohými se ztotožnila velice opatrně a určitě doma nebo později si přehodnotila na základě besedy svůj dosavadní život. Beseda byla určitě přínosem a měla by být i pro generace mladší, aby si každý uvědomil, že je v jeho rukách změna,ale bohužel je to běh na dlouhou trať. Není to jen můj názor, ale shrnutí účastníků přednášky.

Vilma Svobodová, manažer a předseda Pomoc bližnímu,z.s., Louny

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*