Studentky seniorky malují v ústecké zoo

  •  

Posluchačky Univerzity třetího věku Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem malují v těchto dnech v ústecké ZOO. Ta se stala místem, kde v současné době tvoří účastníci kurzu Imprese na univerzitě třetího věku.

Spolu s lektorkou Jitkou Kratochvílovou seniorky pracují v zahradě, kde pozorují a následně na plátno zachycují anatomii a pohyb zvířat v přírodě.  Malba v zoologické zahradě je pro ně specifickou možností zachytit exotická zvířata, která jsou neustále v pohybu. Oblíbenými objekty malby jsou surikaty, sloni, lvi či tygři.

„Studenti výuku mimo ateliér vždy vítají. Tvorba přímo v plenéru je pro ně dobrodružstvím. V zahradě si ověří a zúročí všechny dovednosti, které nabyli v semináři. Učí se reflektovat a zaznamenávat bezprostřední realitu,“ řekla Jitka Kratochvílová.

Do plenéru nevyrážejí posluchači univerzity třetího věku poprvé, malovali již například hrad Střekov,  Děčínský zámek, Pastýřskou stěnu, pohledy na labské údolí i další industriální a krajinné motivy okolí Ústí nad Labem. „Plenér do kurzu ráda zapojuji, protože když pracujete pod širým nebem, je práce pro malíře zajímavá zejména neustálou proměnou světla,“ dodala lektorka.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*