Senioři hrají walking football

  •  

Fotbal v chůzi neboli walking football se hraje od roku 2011 ve Velké Británii a je určen těm, kdo by jinak kvůli zdravotním problémům nebo věku nemohli hrát běžný fotbal. Právě zdravotní problémy nebo věk nehrají ve fotbale, který se hraje chůzí, žádnou roli.

Walking football  je hlavně určený seniorům nad 60 let a jeho patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala.

„Mně se na tom projektu nejvíc líbí, že spojuje tři nesmírně důležité věci: sport, prevenci a sociální začleňování. Pokud se lidé mohou navíc setkávat kvůli fotbalu, tak je to pro nás jako FAČR samozřejmě bonus navíc,“ uvedla manažerka sociálních projektů FAČR Michaela Veselá.

Ambicí Fotbalové asociace ČR je zjistit zájem o tento projekt a na základě následné analýzy vytvořit v roce 2018 celostátní turnajovou soutěž ve fotbalu v chůzi, jehož vrcholem by následně mohlo být oficiální mistrovství České republiky. V Teplicích se seznámení s fotbalem v chůzi konalo poslední říjnový den ve Sportovní hale na Stínadlech.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*