Prestižní hry míří na sever Čech

  •  

Mezinárodní sportovní hry seniorů bude od 13. do 15. července hostit Ústecký kraj a město Most. Podle místopředsedkyně Krajské rady seniorů Věry Nechybové se do regionu sjedou z celého Česka, ale i ze zahraničí senioři, kteří chtějí trávit svůj život aktivně. „Jsem ráda, že je o sportování mezi seniory zájem. Že na sport není pozdě ani ve vyšším věku dokazují naši senioři z Ústeckého kraje,“ řekla Nechybová s tím, že pořádání mezinárodních sportovních her je prestižní záležitost a nezbývá jen doufat, že se akce bude všem líbit.

Mezinárodní sportovní hry seniorů pořádá už popáté Rada seniorů České republiky. Podle místopředsedy republikové rady seniorů Miloslava Vajse se kromě českých soutěžících očekává i účast týmů z Německa, Polska, Maďarska nebo ze Slovenska. „Dva ročníky byly z důvodů covidové pandemie vynechány. Není tedy divu, že letošní ročník se těší velkému zájmu seniorské obce. Celkem očekáváme okolo 170 soutěžících,“ přiblížil Vajs a doplnil, že samotné sportovní hry budou probíhat od 10:00 hodin 14. července na stadionu a přilehlých sportovištích Střední školy technické Most, která zároveň poskytuje ubytování a stravování pro všechny účastníky.

Oproti minulým ročníkům pořadatelé sáhli k soutěžním disciplínám, které více vystihují samotný název her a jsou vhodné právě dříve narozené. Soutěží se v 10 disciplínách: bollo-ball, šipky, lukostřelba, pétanque, disc-golf, chůze nordic walking na 800 m, hod kriketovým míčkem na cíl, střelba na florbalovou branku, snack-golf a hod basketbalovým míčem do koše.