Pozvání do teplického muzea

  •  

Několik zajímavých akci si pro své návštěvník připravilo teplické muzeum. První z nich je komentovaná prohlídka výstavy „Osudy knih – osudy lidí“ pořádaná v rámci 8. ročníku Dnů židovské kultury v Teplicích Teplický Cimes 2018, která se koná 21. listopadu od 17:00 v I. výstavním sále. Komentuje Jana Perutz Michlová a vstup je zdarma.

Další komentovaná prohlídka se koná 28. listopadu od 17:00 v Jízdárně teplického zámku. Jde o prohlídku výstavy Teplice za 1. republiky 1918-38. Unikátní výstavou návštěvníky provedou kurátorky výstavy Bohuslava Chleborádová a Pavlína Boušková. Návštěvníci budou seznámeni s regionálními událostmi let 1918-38. Vstup je také zdarma.

Jak plynul čas a kulturní události, zejména na poli výtvarného umění přiblíží přednáška Bohuslavy Chleborádové, 6. prosince od 17:00 v místnosti pro návštěvníky. Prvorepublikové Teplice, tak jako mnohá města, musely řešit problémy, které s sebou doba nesla. Dvacátá a třicátá léta ale také přinášela, zejména v kultuře, mnohé výzvy. Staromilské Teplice jen pozvolna vpouštěly modernost do svých ulic, institucí i myšlení jednotlivců. Přesto se Teplice dokázaly vyšvihnout do samého centra republikového kulturního dění a překonat maloměstský stín provinčního města. Vstupné je zdarma.