Pozdě, ale přece…

ilustr. obr.
  •  

Mezinárodní den žen se obvykle slaví 8. března. No…slaví…Ten den si hlavně užívají chlapi, kteří vidí povinnost oslavovat nejkrásnější tvory  planety.  My senioři SPCCH jsme oslavu ženské krásy a inteligence posunuli o pár dní a vše se uskutečnilo až 16. března v Kanapi. Naše kavárnička byla pěkně vyzdobená kytičkami, které si ženy záhy vplétaly do kadeří. Muži zírali na tu proměnu seniorek v půvabné víly. Všichni už ale mají odoperovaný šedý zákal, tak lze věřit jejich slovním lichotkám.

Do Kanape také zavítal náš teplický primátor Jiří Štábl a vedoucí sociálního odboru Iva Tichá, které nesmírně slušela blůzka v královské modři. I paní Iva měla záhy ve svých měděných kadeřích zapletenou růžičku. Kdo ji ozdobil, nikdo nepostřehl. Primátor „zmizel“ v klubku seniorek, které s ním švitořily na nejrůznější téma. Primátor to vydržel docela dost dlouho…

Zábavu v Kanapi zpestřila živá hudba, kterou tvořila technika a švarný kytarista Kalabza madší. Jeho otec – náš předseda základní organizace SPCCH Mirek Kalabza zpestřil oslavu vědomostním kvízem. Soutěžily tři statečné ženy, na lopatky je položila včelařova manželka Jiřinka Samková. Nedostala za to nic. Ale sdělila nám, že včely už makají a jsou na ní hodné. Kdežto chovatel Václav už letos dostal 30 žihadel. To je normální, že? Když chlap rozmazluje, tak to takhle dopadne.

Veselá zábava pokračovala intelektuálním tanečkem, dokonce jsme „pletli kytku rozmarýnku“, tak jak nás to učili v mateřské školce. Po třech hodinách se už část seniorů vytratila, zmizel i náš primátor a zůstali jen ti věrní.  Pinkali jsme si nad hlavami s nafouklými balónky, pár balónků radostně zmizelo i pod svetry žen a v Kanapi se náhle objevilo několik „těhotných“ seniorek.

I když mnozí z nás smočili rtíky ve vínku, nebylo třeba odvézt někoho na záchytku. Asi to je tím, že už jsme se za tu dobu, co se potulujeme po modré planetě, naučili žít i pít. A tak jsme se rozloučili s naším heslem: Stáří není pro sraby!

Věra Lukášková, SPCCH Teplice