Střelba v Zámecké zahradě

Foto: pixabay
  •  

Luk, šípy, terč. Jak se říká. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Prostě není nad to být připraven na každou situaci. V Mostě se totiž budou konat 18. května krajské Sportovní hry seniorů, kterých se zúčastní naše tři družstva SPCCH Teplice. V každém družstvu bude soutěžit 6 seniorů. Sportovních disciplín tam bude mnoho, ale střelba z luku se uskuteční poprvé.

Být jako Robin Hood není jednoduché. Nejde o to brát bohatým a dávat chudým, to bylo tenkrát, dnes to nějak nefunguje. Jde o to mít pevnou paži, bystré oko a smysl pro humor. Takže Zámecká zahrada v Teplicích posloužila v nedělním odpoledni k tréninku.

Nebylo to jednoduché. Téměř všichni sportovci nikdy luk ani šíp neměli v ruce. A přesto, po hodince pokusů, se už začalo dařit. Šíp se několikrát „políbil“ se středem terče. Ale také se párkrát zavrtal do trávy.

Po dvou hodinách se začaly sčítat body 21 střelců a ti nejlepší byli odměněni porcelánovými medailemi, které zdobily dřevěné korálky. Největší medaile s nápisem Robin Hood pak přistála na hrudi absolutnímu vítězi Mirkovi Škeříkovi. Jako první mu gratuloval předseda základní organizace Mirek Kalabza. Zvědavá veverka se po celou dobu schovávala za strom a valila očička plné otazníků. Nikdo ji naštěstí netrefil, tak se může těšit na další trénování našich seniorů. Jak už bylo řečeno. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice