Ohlédnutí ústeckých seniorů za uplynulým rokem

  •  

Celý rok 2018 byl opravdu pestrý. Pořádali jsme společné zájezdy, výlety, odborné přednášky, ale i posezení s hudbou a tancem.

Ze zahraničních zájezdů nemohu nevzpomenout týdenní pobyt v lázních Hokovce, který se konal hned dvakrát, na jaře a kolem Vánoc. Ve spolupráci s CK Čedok jsme byli dvakrát v maďarských lázních Harkány a s CK Ive Ria Travel  jsme uskutečnili několik rekreačních  pobytů. A to do Chorvatska (ostrov Pag), do Itálie (Lido Adriano)a 3denní wellnes pobyt v Polsku (Pobierovo. A zmínit musím i rekreační pobyt ve Vysokých Tatrách v Tatranské Lomnici.

Uskutečnili jsme dva tuzemské týdenní pobyty a to do Sezimova Ústí a do Sloupu. O oba byl opravdu velký zájem mezi členy našeho klubu seniorů.

Během roku 2018 se uskutečnilo i sedm jednodenních poznávacích zájezdů. Byla to návštěva  Velkého Března, Klatov se Švihovem, Jemniště, Zákup, Teplic s Osekem, Zbirohu a Königsteinu. Pro velký zájem členů se některý zájezd uskutečnil i 2x či 3x.

Aktivní jsme byli, v právě skončeném roce, i co se týče turistiky. Uskutečnili jsme 41 vycházek a výletů. Třikrát jsme však akci byli nuceni odvolat z důvodu nepříznivého počasí. Celkem se zúčastnilo těchto akcí 726 členů (vycházky – 379 členů), (výlety – 347 členů).

Pravidelně pořádáme taneční odpoledne se živou hudbou. Pravidelně dvě na jaře a tři na podzim. Společně jsme oslavili i výročí republiky, kdy nám ke stému výročí založení Československé republiky hrála k poslechu dechová studentská kapela. Naši senioři se též zúčastňují akcí od Magistrátu města Ústí nad Labem.

Celý rok 2018 jsme měli opravdu bohatý na zážitky, mnoho dalších akcí plánujeme i v tomto novém roce. S těmi se s vámi zase příště rádi podělíme.

 

Za výbor Jarka Vogelová z klubu Senioři ČR – MO Ústí nad Labem