Odstartovalo přeočkování seniorů proti covidu-19 v domovech

Foto: KZ
  •  

U seniorů v domovech napříč Ústeckým krajem začalo přeočkování třetí dávkou proti nemoci covid-19. Do některých domovů zajíždí očkovací týmy, jinde očkují lékaři, se kterými mají zařízení smlouvu.

V ústeckém Domově pro seniory Orlická už přeočkování začalo, mezi seniory přijeli zdravotníci z mobilního očkovacího týmu dnes. Do Domova pro seniory na Severní terase přijede očkovací tým příští týden. V Domově pro seniory v Krásném Březně aplikuje vakcínu zájemcům praktický lékař, se kterým má zařízení smlouvu.

Podle vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Ústeckého kraje Petry Lafkové mají větší zájem o přeočkování spíše klienti domovů než zaměstnanci. V krajských zařízeních je to zhruba mezi 80 až téměř 100 % klientů, u personálu je to mezi 30 až 40 %.

Přeočkovat třetí dávkou se můžou lidé, kterým od podání druhé dávky uplynulo 8 měsíců. Od pondělí 18. října se tento interval zkracuje na 6 měsíců.

Dobrou zpráva je, že se podle hygieniků nákaza koronavirem v domovech pro seniory nešíří, zaznamenali jen izolované případy v některých zařízeních na Děčínsku.