Nejstarší obyvatelka Krupky oslavila své životní výročí

  •  

Před téměř 100 lety na konci července se narodila nejstarší obyvatelka Krupky. Paní Matylda Klimešová tak zažila ještě staré mocnářství Rakousko-Uhersko, 1. světovou válku či tzv. První republiku. U příležitosti svých 99 narozenin, které oslavila před několika málo dny, se stala nejstarší obyvatelkou Krupky. Její životní zkušenosti tak mapují uplynulé století se všemi společenskými událostmi a změnami, které tento čas přinesl.

Optimisticky naladěná a vitální oslavenkyně vyprávěla gratulantům o svém životě v Krupce. Z Brna se sem i s manželem přistěhovali již před válkou a dle vlastních slov se jim v Krupce žilo hezky a spokojeně. Paní Klimešová se svěřila, že nejšťastnější byla ve „své“ prodejně KNIHA, která bývala na náměstí v Bohosudově. Jako milou a vstřícnou prodavačku knih si odtud paní Klimešovou pamatují celé generace čtenářů. Zde pracovala celých 24 let.

Dnes jí dělá radost nejen rodina, ale hlavně spousta přátel, kteří svou milovanou „tetu“ rádi a pravidelně navštěvují. Dokazuje to mnoho obrázků, drobností a pozorností, které má v bytě vystavené.

 Rostislav Kadlec, Krupka