Napsali jste nám: Co viděl nováček?

  •  

Máte pravdu, divný název. Bude vysvětleno. Ve čtvrtek a pátek jsem byl na zajímaném setkání Asociace turistických oddílů mládeže ČR. Ale protože silně věřím v telepatii, chtěl jsem být ve 13 hodin doma. Povedlo se. Zařídil jsem si několik drobností a již se objevila vrchní sestra se slíbeným převazem. Najednou slyším z jídelny milou hudbu. Divím se.

Vrchní sestra se směje a říká: „Včera a dnes dopoledne jste zde nebyl, a tak víte, že je dnes 1. června 2018, ale nevíte, že slavíme 20 let našeho domova – Domova pro seniory Podbořany. Proto rychle do lékárny a samozřejmě do jídelny.“

Ano, zde jsem vidět úchvatné vystoupení našich sestřiček a některých zaměstnanců. Vystoupení připravily tajně, a tak to bylo velké překvapení. Viděl jsem celou řadu vystoupení divadelních ochotníků, ale i profesionálů. Dívám se a dívám. Ale je třeba si spojit jejich krásné oblečení (garderobu, kostýmy) s milým zpěvem a tancem. Po tomto krásném vystoupení, netrvalo ani 15 minut a objevili se v krásných tanečních úborech. Jen jakou měly trpělivost s našimi pokusy o tanec.

Přichází přestávka. Dostáváme dárky a občerstvení. a uvědomuji si, že jsem nejen viděl a slyšel, ale jsem naplněn nezapomenutelnými pocity. A teď mne napadá, že jsme jim ani dostatečně nepoděkovali. Tak ještě jednou díky, díky…..

Přidávám to malé nedůležité vysvětlení: nováček – jsem tu teprve necelé 4 měsíce. Tak mohou promluvit i ty a ti, které a kteří více pamatují.

Ing. Milan Zelenka

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*