NAPSALI JSTE NÁM: Akce otužilců u jezera Milada

  •  

Před čtyřmi roky se parta z Újezdu u Trmic poprvé sešla na podzim v sedmi lidech a založila dnes už tradici zimního plavání v Miladě. A pokračujeme, scházejí se zde otužilci, věřte nevěřte, od 10 let do 76 roků.

Při zavírání letní sezony symbolicky předává víla Milada klíč a vládu této úžasné partě, která se za ty roky pravidelně schází 2x týdně a za každého počasí se noří do průzračné vody jezera a utužuje si své zdravíčko.

Vím, o čem mluvím, protože ve svých 76 letech už od zahájení absolvuji čtvrtou sezonu a s touto úžasnou partou, která se mezitím rozrostla na více než čtřicet lidiček. Zažili jsme sníh, déšť, ale i zamrzlou plochu, kdy jsme si museli prořezat místo v Miladě za asistence bruslařů, prohánějících se na ledě.

Teď už se tu schází nejen Trmičáci, Újezdáci, Koštováci, ale otužilci z celého okolí Ústí a moc obdivuji, že se přidávají nejen senioři, ale i děti od 10 let.

Rok 2018 jsme ukončili krásnou akcí o Vánocích se stromečkem a dárky, pak zájezdem na zimní plavání u Národního divadla a nakonec silvestrovským plaváním a oslavou na Miladě. Letos jsme pokračovali Tříkrálovým plaváním a těšíme se na další akce, nejen na Miladě. Propagujeme ale Miladu na všech krásných místech Česka, kam se naši členové při zimních výletech dostanou a posílají nádherné fotky z ponorů v jiných řekách a jezerech.

Jaroslav Puchta, Újezd u Trmic