Muž bezostyšně okradl dva seniory během jednoho dne

  •  

Hned dva seniory v jednom dni okradl v Teplicích padesátiletý recidivista. „Nejprve oslovil v dopoledních hodinách na chodníku 76letého muže s tím, zda nemá cigaretu. Poškozený vytáhl ze zadní kapsy kalhot krabičku cigaret a v dobré víře zloději nabídl cigaretu. Ten na oplátku muže obejmul.  Nebylo to ale vděkem, nýbrž to byla lest, jak se dostat k zadní kapse kalhot. Z té pak nic netušícímu muži vytáhl peněženku s penězi a doklady,“ popisuje první událost policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

K druhé krádeži došlo podle policejní mluvčí ještě tentýž den navečer. „Zloděj vstoupil nedovřenými dveřmi do chodby panelového domu, kde využil nestřeženého okamžiku, kdy si 86letá žena vybírala poštovní schránku. Přitom si odložila svou tašku vedle sebe na zem. Z této tašky odcizil nezvaný návštěvník peněženku se dvěma tisíci korunami a platební kartou. Z domu poté utekl.“

Díky popisu pachatele a ze zajištěných stop se do týdne podařilo zloděje zadržet. „Je jím známý teplický recidivista, který již byl za krádeže odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody. Ani pobyt ve vězení však nevedl k jeho nápravě. Po sdělení podezření z přečinu krádeže byl převezen k soudu, který ho poslal do vazební věznice, kde si počká na rozhodnutí o jeho trestu,“ dodává Gazdošová.