„Kolik to stojí…?“ Tematická hra na ceny kadaňské seniory pobavila i ohromila

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

„Kolik může stát dneska mouka? A paštika? A nevíš, za kolik je rejže?“ Ne, vážení čtenáři, neptáme se vás na ceny potravin, víme, že víte. Úvodními dotazy jsme vás chtěli lehce přenést do dění nedávné hry na nákupní cenovky v kadaňském Domově pro seniory. Právě tyto otázky totiž padaly zcela logicky nejčastěji. Přijde vám hra snadná a odpovědi jednoduché?

Když chodíte na nákup denně nebo obden, tak jistě, ceny máte v malíčku, v případě stávajících aktérů je ale situace trochu jiná. Za nákupy už se nehoní, nemusí, a při občasném setkání s realitou je to velké, často nemilé překvapení.

Forma soutěže je rozhodně zábavnější variantou, jak ceny poznat, a přitom neotvírat portmonku. A jak titulek napovídá, hra opravdu pobavila, přece jen soutěživost není obyvatelům Domova v Kadani vůbec cizí, zároveň ale také ohromila. Ne nápadem, ani provedením, ale zjištěním, „kolik že to všechno vlastně stojí“. Poznámka závěrem, jestli ceny porostou stále stejným tempem, nebude trvat dlouho a nákupní košík opět přij(e)de na řadu.

Zdeněk Moravec, MSSS Kadaň