Knihovnicí roku je Alžběta Zachariášová z Velkého Chvojna

  •  

V Severočeské vědecké knihovně proběhlo vyhlášení výsledků ceny Knihovník Ústeckého kraje 2021. Vítězkou letošního ročníku se stala Alžběta Zachariášová z Obecní knihovny Velké Chvojno, která vynikajícím způsobem propojuje činnosti knihovny se vzděláváním a aktivitami dětí a mládeže a úzce spolupracuje s místní komunitou a školou. Druhé místo obsadila Judita Hessová z Obecní knihovny Vroutek, na třetím místě se pak umístila Simona Švandrlíková z Městské knihovny Košťany.

„V letošním roce se naše hodnotící komise rozhodla udělit ještě jednu speciální cenu za dlouhodobou a obětavou činnost v knihovně, kterou získala Kateřina Hlavinková z Městské knihovny Terezín,“ doplňuje k výsledkům letošního ocenění knihovníků krajská metodička Severočeské vědecké knihovny Jana Bednářová.

V průběhu slavnostního večera byli kromě knihovníků oceněni i vybraní zdravotníci a dobrovolníci. „Jak jsme předem avizovali, v rámci letošního oceňování knihovníků jsme po dohodě s naším zřizovatelem zároveň ocenili i vybrané zdravotníky a dobrovolníky, kteří se svým nasazením významně podíleli na boji proti pandemii koronaviru a na pomoci obětem postiženým tornádem,“ dodává k průběhu slavnostního večera ředitelka knihovny Jana Linhartová s tím, že se knihovna zároveň rozhodla prodloužit svou děkovnou kampaň pro zdravotníky do konce letošního roku.

Všichni zdravotníci, bez ohledu na to, ve kterém zdravotnickém zařízení a na jaké pozici pracují, tak mohou až do konce prosince využít možnost se zdarma zaregistrovat do Severočeské vědecké knihovny.