Jubilejní Letní setkání seniorů v narozeninovém stylu

Foto: Denisa Havlínová
  •  

Na mosteckém hipodromu se konal jubilejní 20. ročník Letního setkání seniorů. Akce se zúčastnilo se přibližně 600 osob, a to senioři z jednotlivých zařízení MSSS v Mostě –a z Klubu seniorů v Mostě. Dále přijeli senioři z Bystřan, Děčína, Dubí, Hostomic, Chomutova, Jirkova, Jiříkova, Klášterce nad Ohří, Líbeznice, Litvínova, Meziboří, Podbořan, Terezína a z Ústí nad Labem.

Celkem soutěžilo 38 tříčlenných družstev, z toho 5 domácích družstev v kategorii penziony pro seniory, 5 domácích družstev v kategorii domovy pro seniory a 28 družstev hostů.

„Senioři soutěžili v disciplínách, které pro soutěžící připravili zaměstnanci jednotlivých zařízení organizace – Pečení narozeninového dortu, Dárková potrubní pošta, Zdobení narozeninového dortu, Odměňte klauna, Balení dárků, Dárková pyramida, Dokonči blahopřání. Další soutěžní disciplínu připravili zaměstnanci mosteckého magistrátu – Štafetový běh s XXL lízátkem a senioři z Klubu seniorů – Bollo Ball,“ popisuje Michaela Nermuťová, sociální pracovnice z Městské správy sociálních služeb v Mostě.

K poslechu a k tanci hrála oblíbená hudební kapela Kladenská heligonka a hudební kapela Sortiment s hudební produkcí Michal David revival. Dále vystoupily seniorky z „Albrechtické“ (Penzion pro seniory, ul. Albrechtická v Mostě), Babči mažoretky, děti z Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku v ul. Františka Malíka v Mostě. Dalším zajímavým zpestřením byla prezentace dravých ptáků „Dravci v letu“.

Doprovodným programem mimo podium byla jízda na koních, koňský povoz, prodej ergoterapeutických výrobků. Úspěch sklidili také studenti ze Střední školy diplomacie a veřejné správy s tvořivou dílnou.

„V rámci akce věnovalo Statutární město Most organizaci mobilní zahrádku, kterou využijí k terapii senioři v Domově pro seniory, ul. Jiřího Wolkera. Tímto za poskytnutý dar děkujeme. Projekt byl podpořen Ústeckým krajem,“ dodává Michaela Nermuťová.

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Jubilejní Letní setkání seniorů v narozeninovém stylu (Seniorské listy) – MSSS

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*