Hubertova mše zazní letos i v Ústí

Hornisté na zámku Augustusburg při Hubertově mši 2016, (© Wolfgang Schmidt)
  •  

Díky univerzitnímu projektu Viva la musica si budou moci vychutnat neobvyklou Hubertovu mši také milovníci hudby v Ústí nad Labem.

sobota, 28. října 2017, 17:30
zámek Augustusburg, zámecký kostel
Hubertova mše a Hubertovská hostina

neděle, 29. října 2017, 16:00
Císařský sál v Muzeu města Ústí nad Labem
Hubertova mše

Jako každý rok zve Saská Mozartova společnost, z. s., k tradiční oslavě Hubertovy mše s plnými tóny zvuků lesních rohů velkého ansámblu hornistů a se společným zpíváním. Němečtí a čeští hornisté předvedou své umění letos na dvou koncertech, na zámku Augustusburg a v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem.

“V Augustusburgu provede programem Matthias Brade ve své parádní roli kurfiřta Augusta,” říká Hana Galiová z UJEP. Po koncertě bude možné se zúčastnit lovecké hostiny za doprovodu uměleckých příspěvků v zámecké restauraci. “Na koncertě na české straně se můžete vedle představení hráčů na lesní rohy těšit také na sbory NONA z Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Comodo z Gymnázia Chomutov a Ventilky ze Základní umělecké školy Jirkov,” doplňuje Hanka.

Před koncerty se díky projektu uskuteční workshop pro hráče na lesní rohy z Čech i Německa, který povedou Prof. Thomas Hauschild a prof. Zdeněk Divoký.

Workshop i koncerty jsou financované Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj, v rámci projektu “Viva la musica – kultura v partnerských městech Chemnitz – Ústí nad Labem a jejich regionech”.

Vstupné Augustusburg:
Vstupenka na koncert: předprodej 12 €, zlevněná 10 €, na místě 14 €, zlevněná 12 €

Vstupenka na koncert s následnou hostinou v zámecké restauraci vč. uměleckého doprovodu: 46 €, zlevněné 44 €

Vstupenky lze získat v Saské Mozartově společnosti, z. s., a v běžných předprodejích.

Pro koncert v Ústí nad Labem je vstupné dobrovolné.

Zdroj: UJEP Ústí nad Labem

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*