Hejtman ocenil vítěze Senior Art 2018 a Nejaktivnější klub seniorů

  •  

Pátý ročník umělecké soutěže pro seniory z celého Ústeckého kraje Senior Art 2018 zná své vítěze. Soutěž každoročně vyhlašuje hejtman kraje Oldřich Bubeníček.  Téma bylo „Vznik Československa aneb 100 let lásky k národu“. Letošní ročník byl zaměřený na poezii a prózu.

Výherci letošního ročníku Senior Art byli oceněni při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa na Zahradě Čech, zároveň byly oceněny i Nejaktivnější kluby seniorů. Ocenění si vítězové převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a ředitelky Zahrady Čech Michaely Mokré.

„Jsem rád, že jsme se zde sešli v tak hojném počtu, Ústecký kraj se celý rok snaží věnovat oslavám výročí vzniku první republiky. Právě proto jsme i letošní téma oblíbeného Senior Artu věnovali tomuto významnému jubileu. Věřím, že jde o další oživení této soutěže. Navíc jsme využili oslav výročí sto let republiky, zde na Zahradě Čech v Litoměřicích, abychom ceny slavnostně předaly,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Soutěž každoročně vyhlašuje Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů. Předávání se zúčastnili také předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý a místopředsedkyně Květoslava Čelišová.

„Věřím, že tak jak odborná porota díla ohodnotila, to je spravedlivé. Nemůže sice vyhrát každý, ale já by i tak chtěl poděkovat všem, kdo se této soutěže zúčastnil,“ dodal hejtman Bubeníček.

Do letošního pátého ročníku přišlo šestnáct literárních příspěvků (pět básní a jedenáct povídek), ze kterých odborná komise vybrala ty nejlepší. Ocenění formou šeku pro Nejaktivnější klub seniorů putovalo do Jirkova.

Vyhlášení kategorie „próza“:

  1. místo: Oldřich Lacina
  2. místo: Zdeněk Slanina
  3. místo: Miloslav Hrabák

Vyhlášení kategorie „poezie“:

  1. místo: Danuška Jírová
  2. místo: Zdeňka Mottlová
  3. místo: Naďa Černá

Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje

  1. místo: Klub aktivních seniorů Jirkov
  2. místo: Klub seniorů Lom
  3. místo: Klub seniorů Rumburk