FOTO: Ústečtí senioři oslavili MDŽ

  •  

Mezinárodní den žen oslavili ústečtí senioři tradičně velkou akcí v kulturním domě. Zaplněný sál nepatřil jen ženám, ale i mužům. Hosty v úvodu přivítala předsedkyně ústecké i krajské rady seniorů Květoslava Čelišová. „Scházíme se dnes, kdy vzpomínáme smutné výročí. Během 15. března 1939 obsadila německá vojska české země. Myslím si, že o to je důležitější, abychom se všichni dnes uměli pobavit, uměli žít v míru a v pohodě I když to slůvko mír je dnes slůvko, které se zpochybňuj,“ řekla předsedkyně rady seniorů a všem popřála krásnou oslavu, hodně zdraví i lásky.

Do Domu kultury dorazilo také vedení města. Všem přítomným popřáli příjemnou zábavu a ženám vše nejlepší k jejich svátku. Každá žena v sále obdržela růži.

K tanci a poslechu zahrála kapela OLI, která pro diváky vytvořila příjemnou taneční atmosféru. Speciálním hostem byl Jiří Štědroň se známými písněmi. Součástí pestrého programu bylo také vystoupení mažoretek z Domu dětí a mládeže. Celou akci provázela moderátorka Alena Skalová.

V rámci akce proběhlo vyhlášení soutěže Přeplavme svůj La Manche, kterou každoročně vyhlašuje organizace Senzační senioři (SenSen). Soutěž probíhala po celý únor v městských lázních a spočívala ve štafetovém plavání a překonávání vlastních výkonů. Absolutním vítězem se stal pan Jiří Dospěl, který uplaval neuvěřitelných 24,5 kilometrů. Nejlepší plavkyní pak byla paní Miloslava Novotná, která uplavala úctyhodných 16 kilometrů. Celkem 113 ústeckých seniorek a seniorů uplavalo dohromady 526 864 metrů.