Domácí hospicová péče je v Litoměřicích zdarma

ilustr. foto
  •  

Klienti Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích za služby hospicové péče v domácnostech nyní nově nemusí platit. Hospic poskytuje nevyléčitelně nemocným paliativní péči.

„Od května loňského roku byl hospic zapojen do pilotního projektu VZP. Díky úspěšnosti tohoto testování se v systému úhrad objevily i nové kódy pro tento typ péče. Bohužel VZP zatím pouze prodloužila testování a nenabídla hospici standardní smluvní vztah pro rok 2018,“ říká Zuzana Legnerová z litoměřického hospice.

Domácí hospicová péče nabízí služby lékaře, sester a dalších pracovníků tak, aby rodiny byly schopné zvládnout péči o svého blízkého v závěru života doma. Další důležitou službou je pohotovostní služba sester i lékařů, možnost zapůjčení všech potřebných pomůcek a všestranná podpora pečující rodiny.

„Rozhodli jsme se pro upuštění od platby za domácí hospicovou péči, protože chceme, aby byla dostupná co největšímu počtu nemocných, a vnímáme, že pro některé rodiny je poplatek velkou bariérou v přijetí našich služeb,“ říká ředitelka hospice Monika Marková.

Bezplatné poskytování těchto služeb neznamená, že hospic nic nestojí. Naopak o to více je nyní potřebná podpora a pomoc dárců.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*