Adventní koncert Ústeckého kraje bude online

  •  

V předvečer první adventní neděle pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost tradiční adventní koncert.

Při letošním adventním koncertu zazní zejména premiéra kantáty z pera Jana Zástěry, oceněným Cenou hejtmana za rok 2019, k výročí 800 let od narození svaté Zdislavy – Já vládnu pouze láskou. Kromě toho posluchači uslyší několik světových i krušnohorských skladeb. K divákům promluví také v přímém přenosu hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

V předchozích letech zahájil krajský koncert období adventu v Oseku, Litoměřicích, Děčíně a Teplicích. Letos potěší hudba z lounského Kostela sv. Mikuláše všechny diváky, kteří budou koncert sledovat prostřednictvím internetu.

Adventní koncert bude možné sledovat v sobotu 28. listopadu od 17:00 hodin prostřednictvím sociální sítě Facebook @trautzlovka, @usteckykrajzive, nebo na adrese https://m.facebook.com/usteckykrajzive/?ref=bookmarks  (spustí se až v čase zahájení).

Ústecký kraj tak navazuje na letitou úspěšnou spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností, která kromě adventních koncertů přinesla i další plody. Mezi těmi nejvýznamnějšími je např. uvedení rozsáhlého oratoria Korunovace českých králů, které vzniklo v roce 2016 u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV., nebo uvedení cyklu kantát o českých světcích České nebe, který zazněl v Lateránské bazilice v Římě. Pod oběma úspěšnými projekty je autorsky podepsán skladatel Jan Zástěra.