Kámen vzpomínek: Kadaňští senioři dostali nádherné pietní místo

  •  

Zahrada kadaňského Domova pro seniory ožila před pár dny nebývalým ruchem. V jejích prostorách bylo odhaleno pietní zákoutí, Kámen vzpomínek. „Jde o místo, kam naši klienti mohou kdykoliv přijít, zapálit svíčku a v klidném rozjímání vzpomenout své blízké či přátele,“ představuje novinku ředitelka zařízení Lenka Raadová.

Slavnostního aktu se kromě ředitelky Domova chopili klášterecká sochařka Jitka Kůsová, autorka dřevěné Panny Marie s Ježíškem v náručí, a kadaňský farář Josef Čermák. Ten také originálnímu daru požehnal a zároveň ho posvětil. „Mnohým obyvatelům Domova již jejich zdraví neumožňuje dojít až na hřbitov, mnozí mají své zesnulé pochované v jiných městech, proto si myslím, že takovýto vzpomínkový koutek u nás bude plnit důležitou roli,“ vysvětluje Raadová. S jejími slovy nelze jinak, než souhlasit, první svíčky se u „kamene“ rozhořely téměř okamžitě po jeho odhalení.

Bez zajímavosti není ani fakt, odkud na sošku použité dřevo pochází. „Jako by se kruh uzavřel. Dřevo je z třešně, která rostla v naší zahradě, bohorodička se tak vlastně vrátila domů,“ dodává závěrem ředitelka.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory