Přihlaste se na univerzitu třetího věku na UJEP

Foto: U3V UJEP
  •  

Univerzita třetího věku nabízí možnost studovat všem bez ohledu na věk. Na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem funguje Univerzita třetího věku od roku 1994/1995. Za téměř 30 let své existence se obrovsky proměnila jak nabídkou kurzů, tak počtem svých účastníků.

„V letech 2019–2021 vstoupil do výuky covid-19, ale i přesto kurzy neustaly a probíhaly on-line. Z té doby mě velice pozitivně překvapila nejen potřeba našich seniorů nezůstat v izolaci, ale také jejich zájem naučit se něco nového prostřednictvím distanční výuky,“ upozorňuje vedoucí Oddělení celoživotního vzdělávání Dana Masopustová.

Na začátku června zveřejní Univerzita třetího věku nabídku kurzů pro další dvouletý cyklus 2022–2024 a zájemci si budou moci vybrat z oblastí umění a kultury, českého jazyka a literatury, cvičení a sportu, informačních technologií, digitální fotografie, historie, přírodovědy, psychologie, zdravotnictví a cizích jazyků. Místa výuky jsou v současné době v Ústí nad Labem a v Kadani. Přihlášku ke kurzům lze podávat od 3. června do 31. srpna.

Podmínkou pro možnost navštěvovat kurzy je dosažení věku 50 let, pak již stačí včas podat přihlášku a zaplatit poplatek za kurz. Každý posluchač si z nabídky kurzů sestavuje svůj individuální vzdělávací program, a to podle vlastního zájmu a časových možností. Může si zvolit neomezený počet kurzů, které jsou pro daný semestr vypsány.

„Máme zde seniory, kteří se k nám vrací opakovaně, s napětím čekají na nově vypsaná témata kurzů a studují prakticky bez přestání. Lektoři, kteří na Univerzitě třetího věku UJEP přednášejí, se shodují, že atmosféra při výuce, nadšení posluchačů a jejich zájem jsou zcela výjimečné a neznají vděčnější a pozornější publikum,“ uzavírá Masopustová.

1 komentář z Přihlaste se na univerzitu třetího věku na UJEP

  1. Dobrý den,mohli byste mi,prosím, zaslat nabídku kursů pro rok 2024 ? Děkuji Vám .Ezechelová

Komentáře jsou uzavřeny.