Výstava přiblíží práce teplických seniorů

  •  

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu fotografií s názvem To jsme my!, která bude instalována ve vstupní hale teplického zámku a k vidění bude od 3. března do 30. dubna. Výstavu uspořádali členové teplického Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH), kteří na ní představují svoji tvorbu. Patronem výstavy je teplických primátor Jiří Štábl. Výstava je i oslavou VIII. sjezdu SPCCH.

Lidé postižení civilizačními chorobami, dlouhodobě nemocní a senioři v celé České republice mohou již 33 let využívat služby místních organizací SPCCH, které pracují pod záštitou Centra služeb SPCCH. V rámci celé České republiky funguje síť 244 organizací a klubů SPCCH a v současnosti sdružuje 25 tisíc členů.

Svaz motivuje pacienty k aktivní péči o vlastní zdraví, zvyšuje jejich informovanost a právní povědomí. Zaměřuje se na motivaci, podporu a vzdělávání osob s chronickým onemocněním. Cílem je opětovně začlenit do společnosti osoby dlouhodobě a trvale nemocné a seniory, pacienty a hájit jejich práva a zájmy. O čemž vypovídá i aktuální výstava v teplickém muzeu. Jste srdečně zváni.

Věra Lukášková, SPCCH Teplice