Vánoční přání od dětí potěší osamělé seniory

  •  

Propojit nejmladší generaci s tou nejstarší se podařilo Alianci náhradních rodin a Asociaci domácí péče. Vánoční přáníčka seniorům, kteří využívají služby domácí péče ACMR vytvořily děti umístěné do pěstounské péče. „Přání jsou dělaná od srdíčka, protože naše děti samy vědí, co to znamená být opuštěný, být sám,“ přiblížila krajská vedoucí Aliance náhradních rodin a dlouhodobá pěstounka dvou malých dětí Martina Švandová a doplnila, že přání, která potěšila babičky a dědečky, tvořily děti už na Velikonoce a plánují pokračovat i v příštím roce.

Vánoční přáníčka dostanou senioři od sestřiček domácí péče během několika málo dnů. Mezi seniory, kteří využívají služby ústecké agentury domácí péče ACME poputují v předvánočním čase více než dvě stovky přáníček.

Že se akce setkala už o Velikonocích s velkou odezvou, potvrzuje jednatelka ústecké Domácí péče ACME Štěpánka Tomsová. „Reakce našich seniorů byla úžasná. Všechny naše seniory přáníčka potěšila a vykouzlila jim úsměv na tváři. Jsem ráda, že zopakujeme i teď před Vánocemi,“ řekla Štěpánka Tomsová.

Vrchní sestra agentury ACME Šárka Doležalová jen doplnila: „Mě hodně překvapilo, že se naši senioři na ty děti ptali a chtěli konktrétně znát jejich příběhy. Jejich osud je zajímal, mnohdy zasáhl a především je přáníčka velmi potěšila.“

Domácí péče ACME pomáhá všem, od dětí po seniory a je určena lidem, kteří by jinak museli být hospitalizováni v nemocnici nebo v léčebnách pro dlouhodobě nemocné. Podle jednatelky agentury Štěpánky Tomsové se jedná se o klienty, jejichž zdravotní stav nevyžaduje soustavnou péči lékaře, ale přesto potřebují kvalifikovanou ošetřovatelskou péči. Poukaz na ošetření domácí péče vystaví praktický lékař, lékař specialista či zdravotnické zařízení, kde je klient hospitalizovaný. Ti také určí zdravotnické úkony, časové rozhraní a frekvenci ošetřovatelské návštěvy, které vykonává zdravotní sestra se středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním v oboru.

ACME – Domácí péče, s.r.o.

Telefon: 475 216 331, 475 216 582

Mobil: 775 261 110, 777 616 54 E-mail:

E-mail: info@acmepece.cz

Web: www.acmepece.cz