V Duchcově se nikdo nudit nemůže

  •  

Jsme seniorky, které se scházejí v klubovně červeného kříže v Duchcově. Scházíme se každé úterý od 14:00 do 16:00, cvičíme zde, trénujeme paměť, zpíváme a vaříme si kávu nebo čaj. Každý měsíc děláme nějakou akci, či zorganizujeme výlet.

V lednu to byla výstava ručních prací a očkování proti covidu 4. dávkou, v únoru jsme se loučily  s nejstarší členkou – měla 90 let – Květou  Petrovou před odchodem  do Domova důchodců v Bystřanech.  Vzhledem k tomu, že průměrný věk členek je od 70 do 90 let, občasný odchod do domova důchodců se očekává. Nezapomínáme na ně, všechny naše členky předsedkyně Marie Polívková v Bystřanech navštěvuje.

Březen je znamení tradiční oslavy  MDŽ. Je připraveno nejen občerstvení, ale i vystoupení kapelníka Duoforte Pepy  Slavíka s harmonikou. Pozvaný je i oblastní spolek ČČK  Teplice. Na závěr  je tradiční  tombola, na kterou se všichni těší. Hned 5. dubna  předsedkyně  společně s DDM Duchcov povede velikonoční turnaj  a v květnu je připravená návštěva botanické zahrady. V červnu se pojede  na  některý zámek  v našem kraji. Mezitím se v naší klubovně V Domkách 5, Duchcov  sbírá oblečení , obuv, vybavení pro domácnost  a ložní prádlo, vše se v rámci charity posílá do Diakonie  Broumov. Přes léto je klubovna uzavřená.

Marie  Polívková,  předsedkyně  ČČK  Duchcov