Turisté měli výroční schůzi

  •  

V krásnolipském kulturním domě se v sobotu 27. ledna uskutečnila výroční schůze Odboru Klubu českých turistů (OKČT) Krásná Lípa. Členové při této příležitosti vyhodnotili svoji činnost v uplynulém roce. Pozvání na výroční členskou schůzi přijali delegace spolupracujících klubů z DAV Neustadt, PTSM Lubań, dále zástupci z KČT Varnsdorf, Dolní Poustevna a Šluknov. Nechyběli ani dobrovolní hasiči z Krásné Lípy. Za město Krásná Lípa se dále zúčastnili starosta Jan Kolář a místostarostka Jana Drobečková, za ZŠ ředitelka Ivana Jöckelová, všichni tři posledně jmenovaní jsou zároveň členy výboru klubu. Za podnikatele Michal Osif  Euro-Topoz a Monika Semanová – cukrárna U Moniky.

Velmi důležitými hosty byly předsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová Květoslava Čelišová a místopředsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Věra Nechybová, které ve svých neformálních vystoupeních pochvalně oceňovali naši činnosti.

Úvodem další části, kterou bylo předávání vyznamenání a ocenění. Nejdříve došlo na poděkování za celoživotní přínos turistice a uvedení do krajské Síně slávy cvičiteli, lektorovi a instruktorovi značení Vladislavu Collerovi, které převzal osobně.

Další ocenění získali od Oblastního výboru Ústeckého kraje na žádost OKČT Krásná Lípa Výroční odznak k 135. výročí KČT. Jmenovitě: Mikuláš Peterka, Jan Kolář, Karel Hanousek, Zbyněk Linhart, Jana Drobečková, Květoslava Čelišová, Věra Nechybová, Tadeuš Slawinský, Henrik Slawinský a Jan Douda. Veřejné uznání III. stupně za stálou aktivní činnost pro klub získal Jan Kolář, Jana Drobečková, Ivana Jöckelová. Za mezinárodní spolupráci Krystyna Slawinská. Za dlouholetou mezinárodní spolupráci: Henryk a Tadeuzs Slawinský, Jürgen a Renáta Gerstnerovi. A za dlouhodobou propagaci krásnolipské turistiky Karlu Hanouskovi.

Václav Hieke, KČT Krásná Lípa