TIP: Velká malá Paříž

  •  

Velká Malá Paříž, již tradiční akce, která se koná jednou do roka v celé Zámecké zahradě  v Teplicích. A to vždy kolem výročí památného setkání Beethovena a Goetheho s císařovnou a jejím doprovodem. Tuto událost připomíná malý památník nedaleko Zahradního domu. Letos se akce koná tuto neděli 21. července od 15:00 hodin.

„Jedenkrát za rok oživíme celou Zámeckou zahradu. Vždy kolem výročí data památného setkání Beethovena, Goetheho a císařské rodiny 19. července 1812 zkoušíme dát lidem důvod udělat si procházku kolem Velkého rybníka tak, jak bylo zvykem v době, kdy se Teplicím říkalo Malá Paříž,“ říká pořadatel Antonín Moravec.

Program:

U opiček – Dětská scéna – Divadlo Studna má pro dětské návštěvníky připravenu divadelní dílnu, různé hry a divadelní představení. 15:00 – 18:00 hod.

Apollonův altán – Rytmický workshop v režii Tokhiho – jednoho z nejlepších percussistů u nás. Zábava pro malé i velké návštěvníky. 15:00 – 18:00 hod.

Labutí (dřevěný) altán – Autorské čtení a výtvarníci – zde si můžete poslechnout literární tvorbu přímo od autorů a sledovat výtvarníky přímo při práci. 15.00 – 18.00 hod.

Altán u Zahradního domu – Hudební scéna – klasický hudební program jako na každé Malé Paříži. Vystoupí skupiny:

15:00 – Funky Chicken (Brno);

16:00 – Módní přehlídka „slaba fitness body wear“ + „EST – Eva Stolařová“;

16:30 – Idio&Idio (Ústí nad Labem);

18:00 – Ajdontker (Karviná);

19:00 – Šoulet (Praha);

20:00 – Echonaut (Vysoké Mýto).

V přestávkách vystoupí orientální tanečnice.

Doprovodné programy: na různých místech se Vám představí sportovní oddíly, u bývalé obřadní síně se můžete zúčastnit výtvarného workshopu pod vedením Radky Müllerové a opět bude přítomna i certifikovaná lektorka jógy. Program může být doplněn o další zajímavosti. Vstup na akci je zdarma.

Malá Paříž baví Tepličany po celé léto, každou neděli vždy od 15:00 hodin v Altánu u Zahradního domu až do 6. října.