Společný svět obdivuhodných seniorů a dobrovolníků v Ústí nad Labem

  •  

Ve světě, kde spěch a technologie často ovládají naše každodenní životy, se obzvláště starší generace může ocitnout v obtížné situaci – v samotě, bez plánů a v životní nepohodě. V našich komunitách naštěstí žijí i lidé, kteří se v roli dobrovolníků a dobrovolnic snaží pomáhat ostatním – tím, že nabízí svůj volný čas.

Jejich ochota a obětavost přináší seniorům pomoc v každodenním životě. Jsou milými společníky na popovídání i na procházku, nabízí propojení s okolním světem přírody, koníčků, kultury, zážitků a hezkých vzpomínek. Dobrovolníci jsou z našeho pohledu nepostradatelnou součástí naší společnosti, protože dokáží reagovat na aktuální situace i potřeby jiných.

Zapojení dobrovolníků do života osamělých, mnohdy nemocných lidí, je důležitým krokem směrem k vytvoření komunitního prostředí, kde má každý člověk příležitost cítit se součástí, cítit se podporován i ceněn za přínos komunitě, díky svým znalostem i dovednostem.

Aktuálně hledáme nejen nové dobrovolníky, které zajímají příběhy a moudrost starší generace, ale také seniorky a seniory z Ústí nad Labem a okolí. Všechny seniorky a seniory různého věku, žijící „doma“. Společný program se vždy domlouvá podle zájmů a potřeb seniorů a seniorek. Dobrovolníci a dobrovolnice jsou lidé s otevřeným srdcem, vidí jednotlivce, ne davy a nabízí dnes velmi vzácnou komoditu – svůj čas.

Kontaktujte nás:
Dobrovolnické centrum z.s. v Ústí nad Labem
Mgr. Jiřina Písková
Telefon: 773 764 101
E-mail: jirina.piskova@dcul.eu