Přehlídka nablýskané elegance. Motorkáři připomněli seniorům z Kadaně jejich mládí

Foto: Z. Moravec
  •  

Burácející stroje, lesklý chrom, všudypřítomná vůně benzínu, to bylo motorkářské dostaveníčko v kadaňském Domově pro seniory. Kontrast podzimu života a nespoutané síly na dvou kolech, spojení dvou zdánlivě tak moc odlišných světů, které se ale až neuvěřitelně prolínají. Široké úsměvy všech zúčastněných dávaly znát radost z nevšední návštěvy. Mnohým mužům i ženám naskočily při pohledu na stroje s plynem na řídítkách krásné vzpomínky na vlastní mládí. Motorka je prostě láska na celý život.

Nejen o motorkách ovšem bylo letošní setkání. Po loňském úspěchu se aktéři rozhodli něco přidat a tou nadstavbou bylo společné grilování. „Ono to k sobě všechno tak nějak sedí. Krásné počasí, grilovačka, pivko, v našem případě z pochopitelných důvodů samozřejmě nealko, prostě pohoda,“ pochvaluje si atmosféru hlavní organizátor celé akce, sám vášnivý motorkář Radek Krhoun. Právě on je tím, který své přátele oslovil, svolal, a třeba i catering zajistil (za sponzorský dar náleží poděkování společnosti Donaldson Industrial CR, Kadaň).

„To je na půl, jídlo my, pití vy,“ upřesňuje stále usměvavý sympaťák, „co se účasti týká, všem patří velké poděkování. Jsem rád, že jsme nakonec přijeli v tak hojném počtu, je to pro dobrou věc. Je moc fajn udělat někomu radost.“ Co dodat závěrem? Souhlas se vším vyřčeným, byla to skvělá akce se skvělou atmosférou, Radku, kluci, holky, díky moc, kolama dolů a příští léto určitě na shledanou!

Zdeněk Moravec, KSSS Kadaň