Pečovatel okrádal seniory, hrozí mu až pět let

  •  

Pětačtyřicetiletý pečovatel z Děčínska okrádal seniory.  Místo pomoci několik měsíců jim vybíral z účtu peníze a k tomu jim z bytu odcizit finanční hotovost. Muž předtím několik let pracoval jako pečovatel pro starší pár a do jejich bytu pravidelně docházel. Ti byli s jeho pomocí spokojeni a muž získal jejich důvěru.

„Rčení důvěřuj, ale prověřuj, se bohužel potvrdilo ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že seniorský pár neměl na bankovním účtu dostatek peněz na zaplacení činže, ačkoli peněz mělo být na účtu dostatek. Zjistili, že od března do října loňského roku někdo prováděl postupně z bankovního účtu výběry peněz. Navíc se ze z jejich bytu měla ztratit i finanční hotovost,“ popisuje případ policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Senior se obrátil na děčínské kriminalisty. Ti celý případ začali prověřovat. Poté, co kriminalisté důkladně prověřili veškeré okolnosti případu a počínání muže, který k seniorům docházel jako pečovatel, sdělili mu, v režimu zkráceného přípravného řízení, podezření z přečinů krádeže  a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Kriminalisté podezřelému prokázali, že v období od března do října 2023, několika výběry  pomocí platební karty z bankomatu, vybral  z bankovního účtu poškozeného seniora  95 tisíc korun a  dalších více než  20 tisíc korun odcizil v bytě.  Podezřelý se k činu doznal,“ doplňuje policejní mluvčí s tím, že lze očekávat, že o jeho protiprávním jednání rozhodovat soudce okresního soudu. V případě uznání viny u soudu hrozí podezřelému muži  trest odnětí svobody až na pět let.